Kdo stojí za Klimavizí

Jsme tým lidí z různých oborů

Máme základy v aktivistických organizacích, designu výzkumů i veřejné sféře. Vnímáme potřebu strategického uvažování v kontextu prosazování klimatické politiky. Nevymýšlíme strategii, pomáháme ji hledat.

Anna Bromová

Anna Bromová

Komunikátorka a designérka, která je dlouhodobě aktivní v hnutí za klimatickou spravedlnost. Má zkušenosti ze soukromého sektoru, veřejného sektoru (kancelář ombudsmanky) i mezinárodních organizací (Unicef Myanmar). Aktuálně působí v Ústavu výzkumu globální změny AV ČR.

Marika Volfová

Dlouhodobě aktivní jako komunitní organizátorka a facilitátorka v hnutí za klimatickou spravedlnost. Aktuálně pracuje v Re-setu: platformě pro sociálně-ekologickou transformaci. Zaměřuje se na otázku spravedlivé transformace uhelných regionů (zejména Ústeckého kraje, kde působí) a budování klimatického hnutí.

Josef Kocurek

Josef Kocurek

Designér a výzkumník s praxí v akademickém sektoru (Masarykova univerzita) i soukromém sektoru (designová agentura Pábení), aktuálně na volné noze. Věnuje se facilitování skupinových procesů, designování výzkumů i služeb a přivádění knih na internet.

Josef Patočka

Josef Patočka

Působí jako výzkumník a kampaněr v Re-setu: platformě pro sociálně-ekologickou transformaci, kde se zaměřuje na politické a ekonomické souvislosti ekologické krize, zejména na roli finančního sektoru a spravedlivou transformaci. O ekologické politice píše pro Deník Referendum.

Anna Kárníková

Anna Kárníková

Ředitelka Hnutí DUHA. Dříve vedla Centrum pro dopravu a energetiku a také Odbor pro udržitelný rozvoj Úřadu vlády, kde stála za přípravou rozvojové strategie České republiky Česko 2030. Specializuje se na propojení ekologických a sociálních témat a veřejné politiky sociálně-ekologické transformace.

Tereza Navarová

Tereza Navarová

Designérka a výzkumnice spolupracující s brněnskou agenturou House of Řezáč. Své zkušenosti ze soukromého sektoru přenáší do sféry veřejné správy i do neziskových a grassrootových organizací. Věří v design jako nástroj pozitivní sociálně-ekologické změny.

Podporují nás i tyto organizace

Logo Klimatické koalice
Logo Rosa Luxemburg Stiftung

Mějte Klimavizi vždy po ruce

K dispozici je tištěná verze Klimavize (k osobnímu vyzvednutí v Praze a v Brně bez objednání, poštou na objednávku), elektronická verze ke čtení na počítači a také shrnutí v audio podobě.

CHCI KLIMAVIZI

Chcete se na něco zeptat?

Napište nám na info@klimavize.cz.

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k newsletteru a čas od času vám pošleme, co je nového.

Děkujeme! Brzy se Vám ozveme.
Ajaj! Něco se pokazilo. Zkuste formulář odeslat znovu nebo se nám ozvěte na info@klimavize.cz.

Poskytnutím e-mailové adresy vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání informací o projektu.